Blog

Dlaczego nie słucham już podcastów do gier planszowych

Okej, tytuł jest tak naprawdę kłamstwem, ponieważ słucham podcastów o grach planszowych i karcianych. Kiedy po raz pierwszy pojawiłem się na scenie podcastu, słuchałem ich w każdej chwili dnia. Od momentu kiedy się obudziłem, miałem następny podcast w kolejce. Zasubskrybowałem od 15 do 20 głównych podcastów do gier planszowych i nie przegapiłem ani jednego odcinka. Dostałem szufelkę we wszystkich wiadomościach z gry planszowej, usłyszałem pierwsze wrażenia i recenzje, aw niektórych przypadkach usłyszałem komentarze na temat hobby planszowego jako całości. Brzmi całkiem nieźle, prawda? Więc co się zmieniło?

Podczas gdy każdy serial ma unikalne dziwactwa i różne segmenty, generalnie stosują tę samą przepisową formułę w stylu konwersacyjnym:

Czego ostatnio graliśmy?

Wiadomości o grach planszowych

Recenzja lub temat dyskusji lub lista dziesięciu najlepszych

Lub połączenie tych trzech.

Gdybym miał szczęście, wywiad lub gość specjalny.

I z tego powodu i ogólnej kultury nowych i niepublikowanych gier, usłyszałem dosłownie segment i recenzję o tych samych grach w dziesięciu różnych podcastach. Chociaż różne perspektywy są dobre, tyle razy słyszałem blask Time Stories, czując się jakbym był jedyną osobą, która nie lubiła gry. To samo dotyczy wiadomości z gier planszowych i brakowało różnorodności opinii na temat wiadomości. Na przykład, kiedy Asmodee kupował każdą istniejącą firmę, słyszałem tylko od graczy, którzy obawiali się pęknięcia bańki planszowej i nie słyszę perspektywy przemysłu.

Jest to zjawisko, które infekuje hobby gry planszowej – podobne i zbędne treści. Nie chcę więcej tego samego (np. Przepisany format podcastu, biały facet stojący przed swoją półką gry, pokazy odmiany itp.). Chcę więcej oryginalnych treści, z bardziej różnorodnymi opiniami i perspektywami, z bardziej zróżnicowanymi ludźmi. Jednym z powodów, dla których nie mamy zróżnicowanych treści, jest brak różnorodnych doświadczeń z życia w ramach hobby. Jeśli nie zanurkowałeś w podcastach jako sposób na ogólne wykorzystanie mediów, zachęcam cię do tego. Ilość różnorodnych podejść do korzystania z tego medium jest zdumiewająca. Wiele różnych stylów może być dostosowanych do hobby z doskonałym odbiorem.

Niedawno zrezygnowałem z subskrypcji większości moich podcastów do gier planszowych. Przesłuchanie 15 podobnych perspektyw dotyczących gier i wiadomości nie było dobrym wykorzystaniem mojego czasu. Kiedy anulowałem subskrypcję, zidentyfikowaliśmy pięć podkastów, które zrobiły coś innego i wyłamały się z tradycyjnej formy. Trzymałem je i wciąż słuchałem:

Vox Republica

Jest to prawdopodobnie podcast najbliżej “tradycyjnego”, którego wciąż słucham. Erin i Ryan wnoszą do swojego show dużo energii i swoich prawdziwych “ja”. Są dwa główne powody, dla których trzymam ich podcast w moich subskrypcjach: Po pierwsze, koncentrują się na oglądaniu gier indie co miesiąc, aby przejrzeć i zazwyczaj, ponieważ jest to indie, jest to gra, o której nie słyszałem lub którą słyszałem tylko ograniczona informacja na temat. Po drugie, wybrali fantastyczne tematy do dyskusji na temat spektaklu i zawsze zadawali ważne i głębokie pytania, które sprawiają, że myślę inaczej na ten temat.

Gry Greatway

Spotkałem Erin z Cardboard Republic na lokalnym konwencie prawie rok temu. Rozmawialiśmy o reprezentacji i włączeniu do hobby przez kilka godzin, a ona wspomniała, że ​​zaczęła nowy podcast z dwoma innymi ludźmi,. Ich wizją było skupienie się na pozytywach gier, a to z pewnością jest częścią włączenia w hobby. I cała trójka wyruszyła w swoją pierwszą misję. Biorą różnorodne tematy i udostępniają je wszystkim. Dobrym przykładem jest to, jak mówią o nazwie swojego podcastu – gry Gateway to termin powszechnie używany w prostszych grach, w celu pozyskania osób, które nie grają w gry w hobby, ale zostały teraz unieważnione jako “prawdziwe gry” przez elitarnych graczy. Ich ponętna nazwa rzuca wyzwanie tej opowieści o tym, kto jest “prawdziwym graczem” i wnosi więcej osób do gry. Och, czy wspominałem, że mają aktualizacje dla zwierząt w każdym odcinku J

5 By

To chyba jedyny podcast, którego nie przegapiłem. Podcast jest krótszy niż 30 minut, a format jest genialny. Pięciu współpracowników wybiera grę i wyjaśnia, dlaczego kochają lub polubili grę w 5 minut. Twórcy wybierają wiele różnych gier, nie tylko te nowe i popularne. Zapewnia to szybki i przyjemny sposób poznawania wielu różnych gier. Gorąco polecam sprawdzenie tego podcastu.

To nasza kolej

Jest to podcast przedstawiający grupę kobiet-graczy na planszach, której celem jest zapewnienie kobietom dostępu do gier i praca na rzecz większej inkluzywności. Słuchałem od odcinka pierwszego, a Cathy i jego zespół wyrzucali go z parku. Ten podcast zapewnia odpowiednią równowagę pomiędzy rozmowami, dialogami i dyskusjami, nowościami w grach planszowych i wybiegami z plansz. Mam nadzieję, że będę współpracować z It’s Our Turn w niedalekiej przyszłości, aby porozmawiać o różnorodności i włączeniu w hobby.

http://kzpr.pl/
http://podrozetv.pl/
http://poteganatury.pl/
http://terazwsieci.pl/

One Comment

  • Leroma

    A kto mówi np. o takich sprawach, że asmodee zaczęło od gry satanistycznej (chyba o tytule “in nomine satana”), a jako nazwę przyjęli sobie imię demona?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.