Blog

Dominion

Jesteś królem lub cudownym stałym krajem. Wasza armia jest silna, żyzna gleba, błękitne niebo i ptak śpiewają. Ale nie jesteś zadowolony, nie, chcesz być najbogatszym, najbardziej szanowanym i odnoszącym największe sukcesy władcą na całym obszarze.

Grę rozpoczynasz z 7 miedzianymi (pieniądze o wartości 1) i 3 kartami nieruchomości (punkty o wartości 1). Niezbyt spektakularne. Dobiera się pięć kart ze swojej talii, a następnie można najpierw zagrać kartę akcji, a następnie kupić jedną nową kartę, a na koniec należy odłożyć zużyte karty i karty na rękę na stos kart odrzuconych i dobrać pięć nowych kart . Kiedy talia dobierania jest pusta, tasujesz stos kart odrzuconych i to jest twoja nowa talia dobierania.

Różne karty akcji, które możesz kupić, dają więcej opcji. Dają ci więcej pieniędzy. Niektóre dają ci możliwość zakupu więcej niż jednej karty królestwa, jeśli chcesz. Z innymi możesz zagrać więcej kart królestwa w swojej turze lub dobrać dodatkowe karty ze swojej talii, a te karty dadzą ci więcej umiejętności i więcej rzeczy do zrobienia.

Kupując więcej pieniędzy i więcej kart akcji, budujesz mocniejszą i bardziej wydajną talię, a następnie stopniowo możesz kupić punkty zwycięstwa, aby wygrać.
Recenzja:
Motyw
Nie oczekuj wspaniałych wrażeń tematycznych. Czujesz się trochę jak średniowieczny władca z powodu tytułów kart i ilustracji. Często działania zapisane na kartach, pieniądze +1 lub karty +2 nie odpowiadają tytułowi i ilustracjom lub naprawdę ciężko się zastanawiasz, tworzą niezbyt oczywistą historię, aby stworzyć tematyczny związek. Powiedziałbym, że trzydzieści, czterdzieści procent kart jest nieco tematycznych, reszta po prostu nie. Ten konstruktor talii jest bardziej oparty na mechanizmie niż na bardzo mocnym motywie.
Rozgrywka
Gra jest bardzo prosta i bardzo szybka. Bardzo łatwy do nauczenia i bardzo łatwy do grania. Jest tylko kilka zasad i wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć, jest zapisane lub przedstawione na kartach.
Ta gra oferuje wiele lub wartość powtórki. Istnieje 25 królestw i używasz tylko 10 w każdej grze.
Za każdym razem, gdy grasz, możesz wypróbować inną konfigurację i wypróbować różne sposoby na zbudowanie lepszej talii. Wydajny silnik lub karty, które ostatecznie dają ci nieskończone możliwości w twojej turze.
Potrzebujesz punktów zwycięstwa, ale ich zakup zagraci twoją talię kartami, których nie możesz użyć do niczego. Zbyt wiele kart punktów zwycięstwa sprawi, że twój genialny silnik zawiedzie, zanim gra się jeszcze rozpocznie. Musisz więc wybrać odpowiedni moment, aby zacząć kupować te punkty. To interesujący mechanizm.
Jeśli jednak inna osoba zacznie kupować prowincje z dużą liczbą punktów (6 punktów), lepiej też to zrobić, ponieważ gra kończy się, gdy talia prowincji (12 kart) jest pusta.
W Dominion musisz kupić odpowiednie karty i odpowiednią kombinację lub karty, aby dać ci więcej możliwości w swojej turze, więcej akcji i więcej pieniędzy. Wybory, które musisz podjąć, nie są takie trudne, ale musisz dokonać ich wielu, a zbudowanie dobrze działającej talii jest ciekawym wyzwaniem.
Tak więc solidne mechanizmy dają wiele możliwości wyboru, ale tempo gier pozostaje wysokie. Gra także z dwoma graczami tak samo dobrze, jak z czterema graczami.
Gdy zdecydujesz się grać kartami Królestwa, takimi jak Wiedźma, Złodziej lub Szpieg, gra staje się bardziej interaktywna. Przeciwnicy muszą wziąć karty klątwy (-1 punkt), możesz ukraść karty przeciwnikowi lub spojrzeć na rękę innego gracza. W ten sposób gra może być nieco interaktywna. To nie jest zbyt spektakularne, ale to coś.
Niezależnie od tego, czy na szczęście losujesz, ale możesz to złagodzić, kupując na przykład więcej takich samych kart lub kupując karty, które dają ci więcej możliwości na dobranie kart.
Wygląda
Dominium to nie łabędź, ani brzydkie kaczątko, to po prostu niezbyt niezwykłe. Małe obrazki na kartach są czasami całkiem ładne, ale wyglądają na trochę nijakie.
Jakość komponentów
Bardzo, bardzo mocno tasujesz swoje karty. Jakość karty musi być dobra, prawda? Tasowanie oznacza uszkodzenie kart. W tej grze jakość karty nie jest zła, ale też nie jest fenomenalna, tylko średnia.
Zabawa
Podoba mi się ta gra. Nie gram w tę grę z powodu motywu, ale ma solidne mechanizmy, więc myślę, że jest to bardzo przyjemne doświadczenie.
Dominion znajduje się w lżejszym segmencie lub budowniczych talii. Myślę, że to dobra gra, gdy jesteś w nastroju „nie chcę myśleć” lub nie masz dużo czasu i nadal chcesz mieć pełne wrażenia z gry.
To prowadzi mnie do głównego atutu gry. To tempo i czas zabawy. To już za pół godziny i nie musisz długo czekać, aż znów nadejdzie Twoja kolej. Zawsze jesteś zajęty i to jest ekscytujące. Następnie możesz wziąć nowe karty królestwa (lub nie) i rozpocząć nową grę.
Mogę grać w tę grę ze wszystkimi, zarówno graczami, jak i nie-graczami, a to kolejny plus.
To zapoczątkowało cały gatunek budowania talii i nadal jest dobry na początek, jeśli chodzi o twórców talii lub ogólnie gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.