Blog

Święta wokół planszy

Zastanawiasz się jak ciekawie spędzić czas z bliskimi? Jak zagospodarować kilka świątecznych dni, które zwykle wysiadujesz z resztą rodziny przed telewizorem objadając się serniczkiem w każdej wolnej chwili pomiędzy głównymi posiłkami? Postaw na gry planszowe!

Dla kogo?

Dla każdego! Młodego, starego, małego i dużego! Wszystko jest kwestią odpowiednio dokonanego wyboru. Zapoznajemy się z instrukcją i gramy! Rozgrywka jednej z wersji kalamburów, modnego „Taboo” czy zręcznościowego „Dobble” wszystkich wprowadzi w dobry nastrój i oderwie choć na chwilę od telewizora i czterdziestego piątego seansu świątecznego hitu „Kevin sam w domu”.

Pierwsze kroki

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że gry planszowe to nie tylko stary dobry„Chińczyk” czy kultowe „Scrabble”. Istnieje ogromny rynek gier planszowych, na którym całkiem dobrze radzą sobie również polscy autorzy i rodzime wydawnictwa. Doskonałym przykładem sukcesu polskiego tytułu jest słynna już „Kolejka”. Wybór odpowiedniej gry zależy od wielu czynników, które musisz przemyśleć i przyjąć odpowiednie kryteria wyboru. Określenie tego, z kim będziesz grał, jakiego poziomu zaawansowania oczekujesz od gry i jakim budżetem dysponujesz, pozwoli Ci na dokonanie satysfakcjonującego wyboru. Zawsze możesz udać się do sklepu oferującego szeroki wybór gier i zaufać sprzedawcy. W Internecie istnieje również mnóstwo stron, blogów i forów, na których zdobędziesz potrzebną wiedzę i porady.

Wyższy stopień wtajemniczenia

Nie porywajcie się na skomplikowane strategiczne gry, które zdrenują wasze portfele i mózgi – na początek zafundujcie sobie grę lżejszą, przy której wszyscy będą się dobrze bawić. Zainteresowanie grami planszowymi z pewnością wzrośnie w miarę jedzenia i nie ma co zaczynać od tytułów ciężkich i często również drogich. Gry imprezowe, towarzyskie, rodzinne dadzą wam mnóstwo zabawy i z pewnością wzbudzą ciekawość odkrywania fascynującego świata planszówek. Godne polecenia są np. seria „Wsiąść do pociągu”, bardzo popularny ostatnio „Splendor”, czy nadające się dla najmłodszych graczy „Przebiegłe wielbłądy”

Święta – idealny czas na rozpoczęcie planszówkowego hobby

Podsumowując – gry planszowe to idealne rozwiązanie na urozmaicenie świątecznego lenistwa. Odpowiednio dobrane do oczekiwań potencjalnych graczy dadzą wam dużo radości, śmiechu i z pewnością zbliżą wszystkich członków rodziny. Być może jeśli nie macie jeszcze dobrego pomysłu na prezent, dobra planszówka będzie najwłaściwszym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.