Concordia – jak grać? 

1 min czytania

Concordia - jak grać?

W Twoje ręce wpadła nowa gra, którą jest Concordia? Jak grać to pierwsze pytanie po otwarciu pudełka? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego na temat rozgrywki w grze strategicznej Concordia! 

Concordia – co to za gra?

Concordia to gra strategiczna, w której przejmujesz władzę nad jedną z dynastii Imperium Rzymskiego. Możesz wysyłać kolonialistów do najodleglejszych terenów państwa, rozwijać sieć handlową i zaskarbić sobie przychylność bogów. To wszystko ma swój konkretny cel – odniesienie zwycięstwa i zdobycie wiecznej chwały dla swego rodu.

Concordia – zasady gry

Zamiast toczyć kostkę lub polegać na kartach, musisz użyć swoich umiejętności strategicznych, aby pokonać swoich przeciwników w Concordii, ekonomicznej grze planszowej osadzonej w Imperium Rzymskim. Obserwuj uważnie swoich przeciwników i znajdź okazję, aby wyprzedzić ich ruchy!  W rozgrywce może brać udział od 2 do 5 graczy.

W tej grze musisz wysyłać kolonistów, aby zakładali osady na terenie całego imperium. Należy pozyskiwać z nich zasoby (wino, jedzenie, cegły, ubrania i narzędzia). Każdy z graczy na początku gry ma w ręce takie same karty. W trakcie gry będą zdobywać nowe karty, które pozwalają im na:

  • dokonywanie akcji,
  • gromadzenie punktów zwycięstwa.

Rozgrywka wymaga długoterminowego planowania i umiejętności odczytywania zamiarów przeciwnika. Każda runda jest inna – nie tylko ze względu na losowo dobierane karty, ale także za sprawą dwustronnej planszy. Cechą definiującą Concordię jest jej prostota. Pozwala ona graczom szybko zasiąść do gry, a nowicjuszy wprowadza w bardziej zaawansowane rozgrywki.

Ta gra z pewnością umili popołudnie ze znajomymi czy rodziną. Sprawdź też koniecznie, w co grać na imprezie!

Jak działa bluetooth?

zlotypionek
2 min czytania

Głośnik bluetooth do 300 zł

Czy szukasz idealnego głośnika Bluetooth, który nie tylko dostarczy Ci doskonałej jakości dźwięku, ale także nie przekroczy budżetu 300 zł? Oto ranking 10 najlepszych...
zlotypionek
3 min czytania