Gry dla 3 latka 

2 min czytania

małe dziecko gra w grę planszową

Jakie są najlepsze planszówki dla 3-latka? Przede wszystkim takie, które są w stałym użyciu i należą do ulubionych pozycji malucha. Muszą cechować się łatwymi zasadami, dzięki czemu dziecko będzie mogło rozpocząć swoją przygodę z tego typu grami. Ponadto powinny być interesujące, gdyż 3-latki to ciekawi świata młodzi ludzie, kochający angażować się w nowe aktywności. Poznaj top planszówki dla trzylatków, które umilą rodzinne spędzanie czasu.

Wyścig kurczaków

Wyścig kurczaków francuskiej marki JANOD to emocjonująca gra zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Celem jest doprowadzenie swojego kurczaka (lub kurczaków) do mety. Kto zrobi to jako pierwszy, wygrywa grę. Planszówka uczy cierpliwości i koncentracji, a także pomaga w nauce kolorów.

 • Producent: Janod
 • Liczba potrzebnych graczy: 2-4

Bunny Boo – Króliczek

Ta piękna, precyzyjnie wykonana gra przeznaczona jest dla najmłodszych. Gracz układa drewniane klocki i króliczka według różnych konfiguracji pokazanych w dołączonej do zestawu książeczce. Króliczek może schować się za klockiem lub wyjrzeć zza niego albo zniknąć pod nim.

Bunny Boo potwierdza twierdzenie, że gry dla najmłodszych dzieci są korzystne. Mogą się w ten sposób uczyć logicznego myślenia i pojęć takich jak: nad, pod, za, przed. Mały króliczek jest po prostu uroczy, a swoimi niewinnymi oczkami zaprasza do zabawy!

 • Producent: Smart Games
 • Liczba potrzebnych graczy: 1

Sardynka – Magnetyczny zestaw do łowienia rybek

A gdyby tak wybrać się na ryby… z trzylatkiem? Nie martw się, nie musisz wychodzić z domu. Gra zapakowana jest w metalowy pudełeczko – puszkę po sardynkach, która jest jednocześnie doskonała ozdobą dziecięcego pokoju. W środku znajdują się dwie wędki z rybkami oraz magnesy. Wędkowanie pomaga dzieciom rozwijać sprawność manualną i cierpliwość, w końcu to wyprawa na ryby.

 • Producent: Janod

Strzeż się kreta!

Fantastyczna, rodzinna gra dla małych dzieci. Gracze stają się ogrodnikami, a ich celem jest zebranie wszystkich czterech różnych warzyw na swojej planszy. Każdy z elementów umieszcza się na tabliczce oprócz pomidorów, papryki i cebuli są też pory, na które trzeba uważać.

Aby zebrać cztery różne warzywa, trzeba mieć trochę szczęścia. Wszystko zależy od kolorowej kostki do rzucania. W trakcie gry dzieci ćwiczą swoją zręczność, wzrok i cierpliwość. Zawsze jest dużo śmiechu podczas rozgrywek.

 • Producent: Janod
 • Liczba potrzebnych graczy: 2-4

Potwory do szafy

Gra, która zdobyła tytuł gry planszowej roku i jest polecana dzieciom mającym problem z zasypianiem. Znany fakt – jeśli przed snem schowamy wszystkie potwory do szafy, to sen pojawi się szybciej.

Piękne ilustrowane rysunki i pomysłowa, oryginalna szafa, do której wkładamy potwory, są niezwykle urokliwe. Celem graczy jest znalezienie zabawki, która odeśle potwora – tylko taką kombinację można wrzucić do szafy i zamknąć ją na cztery rygle.

Zasady są proste: celem graczy jest pozbycie się potworów (a raczej stworów przypominających potwory, bo ilustracje nie są straszne – są zabawne). Potwory mają kilka wariantów o rosnącym stopniu trudności. Dzięki temu są ukochaną zabawką na długi czas.

 • Producent: Granna
 • Liczba potrzebnych graczy: 1-6

Zbijanie puszek – Las

Doskonała gra zręcznościowa dla trzylatków. Zasady są łatwe, a zabawa przednia. Budujemy wieżę z puszek, a następnie próbujemy ją zniszczyć rzutem gumowej piłki. Wydaje się, że to proste? Nic bardziej mylnego, bywa, że trzeba się nieźle napracować, aby zebrać kilka punktów.

Gra Zbijanie puszek to fajna propozycja zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Jest to świetny pomysł na prezent dla rodzeństwa.

 • Producent: Janod

Treflikowe grzybobranie

To naprawdę dobra, nieszablonowa propozycja na grę dla 3-letnich dzieci. Celem gry jest zebranie jak największej ilości grzybów podczas podróży po planszy. Plany graczy komplikują jednak nietypowe polecenia, takie jak np. zamiana swojego koszyka na cudzy.

 • Producent: Trefl
 • Liczba potrzebnych graczy: 2-4

Wspomagajki – 1,2,3! Szukam – gra edukacyjna

1,2,3! Szukam jest grą, która zawiera sześć plansz wraz z żetonami. Każda z nich jest przepiękną  ilustrowaną historią, która rozgrywa się w innym środowisku: w mieście, na wsi, w przedszkolu, na pikniku, na basenie, na meczu piłkarskim. Gra polega na jak najszybszym odnalezieniu elementów przedstawionych na żetonach.

 • Producent: Smart Kids Media

Jak działa bluetooth?

zlotypionek
2 min czytania

Głośnik bluetooth do 300 zł

Czy szukasz idealnego głośnika Bluetooth, który nie tylko dostarczy Ci doskonałej jakości dźwięku, ale także nie przekroczy budżetu 300 zł? Oto ranking 10 najlepszych...
zlotypionek
3 min czytania