Gry dla 6 latka – ranking

2 min czytania

dzieci podczas rozgrywki gry planszowej

Zastanawiasz się, które planszówki są szczególnie uwielbiane wśród 6-latków? Duża część gier jest doskonałą propozycją na zabawę dla całej rodziny. Angażują wiele osób i pozwalają bardzo ciekawie spędzić wspólny czas. Dodatkowo gry planszowe podczas rozgrywek w całkowicie niezauważalnie uczą dziecko nowych umiejętności. Poznaj najlepsze planszówki dla 6-latka, które rozwijają spostrzegawczość, zdolności manualne i taktyczne.

Makemaki – dla młodych miłośników sushi

Uwielbiacie sushi? W takim razie ta gra będzie idealna dla całej rodziny. Makemaki to jedna z najlepszych zabaw. Ćwiczy zręczność (a u starszaków również sprawność w posługiwaniu się pałeczkami). W tej grze dwóch Sushi Chefów stara się jak najszybciej przygotować sushi według wzoru znajdującego się na ich kartach.

Świetna zabawa gwarantowana (nawet dla rodziców, którzy odważnie podejmują kulinarne wyzwanie).

 • Liczba potrzebnych graczy: 2
 • Producent: Milaniwood

Budowanie drzewa – świetna alternatywa dla domina

Pomóżcie wiewiórkom zbudować ich piękne, wymarzone drzewo! Wykorzystajcie wszystkie gałęzie znajdujące się w zestawie. Zobaczcie, jak rośnie drzewo, kiedy pomagacie sobie nawzajem.

Celem jest wykorzystanie każdego kafelka. Wszyscy z graczy dostają taką samą ilość kart – niektóre pasują do siebie, a niektóre nie. Jest wiele sposobów na zakończenie gry i ułożenie drzewa.

 • Producent: Londji

Połącz Kostki – gra logiczna dla 6-latka

To prosta i logiczna, a zarazem praktyczna gra dla dzieci – doskonale mieści się nawet w małym plecaku czy torebce, ratując dzień np. w trakcie czekania na pizzę w pizzeri. Cel gry to ułożenie 4 kostek z drewna w tym samym kolorze obok siebie: w pionie, poziomie lub na skos. Dziecko musi dokładnie planować własne ruchy, a także starać się przewidywać ruch przeciwnika, co jest świetnym treningiem analitycznego myślenia.

Można ułożyć kostki także na płasko lub w jeszcze trudniejszym wariancie, budując z nich niewielki murek.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2
 • Producent: Milaniwood

Twister – niezapomniany klasyk

Klasyczna gra, która zachwyci sześciolatków. Pełna śmiechu i zabawnych wygibasów. Zakręć kołem, a następnie ustaw rękę lub stopę na wskazanym kolorze. Brzmi prosto? Poczekaj na następną rundę – wszyscy będą splątani jak supeł. Przegranym jest oczywiście ten, kto pierwszy utraci równowagę.

Uwaga – nigdy nie kończy się na jednej rundzie. Każdy chce rewanżu!

 • Liczba potrzebnych graczy: 2
 • Producent: Hasbro

Rummy – ciekawa gra magnetyczna

Rummy to wesoła gra, która spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dzięki dostępności wersji magnetycznej, genialnie sprawdza się podczas podróży. Magnetyczne komponenty nie zgubią się, i co ważne – zawsze można wrócić do gry. Całość została zapakowana w solidne, metalowe i jednocześnie bardzo poręczne pudełko.

Jaki jest cel gry Rummy? Niezbędnych będzie 2-4 graczy. Każdy z nich ma za zadanie jak najszybciej pozbyć się magnesów. Można to zrobić na 2 sposoby: wykładając na stole stworzone przez siebie serie lub dokładając je do już istniejących.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2-4
 • Producent: The purple cow

Chop! Chop! – genialna gra taktyczna

Doskonała gra taktyczna – kot chciałby zapolować na mysz, myszy z kolei chciałyby zjeść ser. Każde z nich spotyka się w kuchni, by podjąć walkę – kto będzie pierwszy? Czy graczowi – myszy uda się zdobyć wszystkie 10 kawałków żółtego sera, czy może kot pierwszy zdobędzie 4 myszy?

Gracze wcielają się jednocześnie w rolę kota i myszy. Gra jest zabawniejsza, gdy jest więcej graczy; jeden gra kota, a pozostali wcielają się w myszy. Cała rozgrywka trwa około 15 minut i jest wciągająca nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

 • Liczba potrzebnych graczy: 3-5
 • Producent: Djeco

Sekretny Kod – gra magnetyczna, która sprawdzi się wszędzie

Gra zapakowane jest w płaskie, wykonane z metalu i świetnie sprawdzające się w domu i w podróży pudełko. Odgadnij kolor kodu przeciwnika, zanim on odgadnie twój… i wygraj! Zasady są proste, a gra łatwa do przeprowadzenia. Można w nią grać wszędzie – w samochodzie, na plaży, a nawet na pikniku.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2
 • Producent: The Purple Cow

XOXO – podręczna gra logiczna

Logiczna planszówka w kieszonkowym rozmiarze. Jej potencjał jest ogromny, ale mieści się w małym opakowaniu. Zasady są banalnie proste -trzeba ułożyć kolorowe elementy na planszy tak, aby dla wszystkich znalazło się miejsce. W książce znajdują się zadania poukładane w coraz trudniejsze poziomy.

 • Liczba potrzebnych graczy: 1
 • Producent: Smart Games

Jak działa bluetooth?

zlotypionek
2 min czytania

Głośnik bluetooth do 300 zł

Czy szukasz idealnego głośnika Bluetooth, który nie tylko dostarczy Ci doskonałej jakości dźwięku, ale także nie przekroczy budżetu 300 zł? Oto ranking 10 najlepszych...
zlotypionek
3 min czytania