Gry planszowe dla dzieci od 7 lat 

2 min czytania

dwoje dzieci gra w grę planszową

Gry planszowe są dobre na wszystko! Długie zimowe wieczory, złą pogodę, wakacje czy leniwe weekendy rodzinne w domu. Są świetnym sposobem na wspólne, rodzinne spędzenie czasu. Dziś poznasz najciekawsze gry dla dzieci od 7 lat. Takie, które wciągają, uczą koncentracji, logicznego myślenia, zręczności, ale też rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo. Dowiedz się, które pozycję są najpopularniejsze.

Ubongo Lines

Ubongo to nowa logiczna gra logiczna autorstwa Grzegorza Rejchtmana. Jedna z najlepszych gier, jakie się pojawiły. Co ważne, angażuje całą rodzinę. Dzieci same chętnie wyciągają ją do zabawy. To najlepsza rekomendacja.

 • Liczba potrzebnych graczy: 1-4
 • Czas rozgrywki: ok. 25 minut

Papua

Najnowsza gra od autora bestsellerowego Ubongo, gry logicznej osadzonej na egzotycznej wyspie. Wciągająca planszówka typu real-time. Nie ma tu podziału na tury. Każdy ściga się z czasem. Wszyscy pracują nad wspólnym połączeniem fragmentów, działających na zasadzie puzzli. Niezwykłe kostki i sekretne punkty zwycięstwa są towarzyszami w grze.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2-4
 • Czas rozgrywki: ok. 25 minut

Hexx

Nie daj się zwieść temu małemu pudełku, gdyż mieści bardzo fajną grę logiczną połączoną z grą zręcznościową. To z całą pewnością jedna z najszybszych układanek dostępnych na świecie! Idea gry oparta jest na grze w domino. Każdy z graczy otrzymuje 15 kafelków, układa swoje sześciokątne karty, dopasowując kolory do kart znajdujących się już na stole. Wygrywa ten, który jako pierwszy ułoży wszystkie swoje karty.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2-5
 • Czas rozgrywki: ok. 20 minut

Gra pozorów

To jedna z tych gier, które zaskakują. Jest schowana w małe pudełko, które zawiera niesamowitą, nieszablonową grę. Można ją porównać do Dobble.

Ta gra w dopasowywanie wymaga od graczy więcej pracy. W Dobble liczy się szybkość i dokładność. Z kolei w Grze pozorów jest efekt iluzji, będący bezlitosny.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2-4
 • Czas rozgrywki: ok. 20 minut

Duszki w kąpieli

To gra, która jest kontynuacją bestsellera “Duszki”, wydawnictwa Egmont. W „Duszki w kąpieli” można zagrać na dwa sposoby. Możesz połączyć dwie gry i otrzymać extra wersję z duchami lub zagrać w nią niezależnie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie masz poprzedniej wersji gry. Tematem przewodnim „Duszki w kąpieli” jest łazienka.

Celem gry jest nie tylko szybkość, ale i czystość. Ważne jest, aby zebrać jak najwięcej kart (przeliczanych później na punkty). Punkty zbierasz, gdy uda się zabrać przedmiot, który znajduje się na stole. 

W grze znajduje się 60 kart.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2-8
 • Czas rozgrywki: ok. 20 minut

Kieszonkowiec geograficzny – Gdzie Rzym a gdzie Krym

Genialna gra karciana, wydana przez Kapitan Nauka, poświęcona poznawaniu europejskich stolic. Przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia oraz młodzieży i dorosłych. Jeśli umiesz czytać lub jesteś w drużynie z drugą osobą, poradzisz sobie. Podczas gry poznasz nazwy stolic Europy, ich położenie i symbole.

Ta gra to doskonały sposób na naukę poprzez zabawę i odświeżenie pamięci. Karty doskonale sprawdzą się do samodzielnej gry lub do jednej z czterech edukacyjnych gier imprezowych opisanych w instrukcji. Można również stworzyć własne wersje rozgrywek.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2-8
 • Czas rozgrywki: ok. 10-20 minut

Gool! Mistrzostwa

Goool!!! to gra planszowa dla dwóch osób, która spodoba się każdemu dziecku lubiącemu piłkę nożną lub będącemu fanem tego sportu. To planszówka, która upraszcza symulację meczu piłkarskiego.

Rozgrywka bazuje na logicznym ciągu następujących zdarzeń. Dzięki wykorzystaniu kości występuje także ogromna losowość. 

 • Liczba potrzebnych graczy: 2
 • Czas rozgrywki: ok. 30 minut

SłowoStwory

SłowoStwory to bardzo głodne potwory, które mieszkają na planszy, a ich ulubionym pożywieniem są litery.

Celem gry jest tworzenie słów z różnych kategorii: miasto, muzyka, zwierzę, kraj, sport, roślina, film. Każda czynność odbywa się na czas. Standardowa wersja gry opiera się na jasnej koncepcji: Zakręć klepsydrą, rzuć kością i odkryj 2 karty z literami znajdującymi się na stosie.

 • Liczba potrzebnych graczy: 2-7
 • Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Jak działa bluetooth?

zlotypionek
2 min czytania

Głośnik bluetooth do 300 zł

Czy szukasz idealnego głośnika Bluetooth, który nie tylko dostarczy Ci doskonałej jakości dźwięku, ale także nie przekroczy budżetu 300 zł? Oto ranking 10 najlepszych...
zlotypionek
3 min czytania