Monopoly – jak grać? 

1 min czytania

Jak grać w monopoly?

Monopoly to gra, którą zna każdy fan planszówek. Często to od niej zaczyna się przygoda z grami strategicznymi, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale też wymagają wytężenia wszystkich zmysłów! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się o co chodzi w Monopoly, jak grać i nie daj się zaskoczyć przeciwnikom!

Monopoly – co to za gra?

Monopoly to strategiczna i ekonomiczna gra planszowa, która potrafi wciągnąć! Jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych planszówek na świecie. Często zaliczana jest do idealnych gier na imprezę. Mimo swojej prostoty i braku zawiłych zasad, istnieje kilka błędów, które popełnia wielu graczy, przez co kończą jako bankruci! Oto wskazówki, jak grać umiejętnie w Monopoly!

Nie kupuj spółek komunalnych

Może Cię to zdziwi, ale wielu profesjonalnych graczy nie dba zbytnio o te pola. Nie przynoszą one wielkich zysków, a i tak trzeba za nie zapłacić.

Dąż do wykorzystania wszystkich domów

Gdy umieścisz 32 domy na planszy, nie możesz już kupić więcej. Tak więc, aby szybko zaszachować przeciwników, musisz kupić wszystkie domy tak szybko, jak to możliwe. Kiedy masz już 32 domy na planszy, oznacza to, że nie ma już żadnych domów, z których można budować, i jesteś na dobrej drodze do zmiażdżenia konkurencji.

Rozwijaj nieruchomość tak agresywnie, jak tylko potrafisz

Według ekspertów od Monopoly błędem jest, kiedy na początku rozgrywki gracze dużo planują, ale podejmują mało działań. „Zawsze rozwijaj się tak agresywnie, jak tylko możesz” – powiedział Dave Taylor, właściciel bloga Go Fatherhood oraz autor symulatora Monopoly online. Co jakiś czas sięgniesz finansowego dna, ale bardziej prawdopodobne, że to inni gracze zbankrutują. Według Bjørna Halvarda Knappskoga jednym z największych błędów graczy jest odwracanie się od małych nieruchomości, natomiast ich kupowanie może pomóc w późniejszej grze.

Nie oszczędzaj pieniędzy

Nie należy oszczędzać pieniędzy. To bez sensu zwłaszcza na początku, gdy na planszy nie ma jeszcze wielu domów lub hoteli. Zawsze lepsze efekty uzyskasz wydając gotówkę, niż odkładając pieniądze – to nie jest prawdziwe życie!

Rozwijaj trzy domy lub hotele tak szybko, jak to możliwe

Myśl o „zasadzie trójki” – rozwijaj trzy domy, a następnie zbuduj trzy hotele. To da ci najwięcej pieniędzy. Kiedy zaczniesz budować hotele, obowiązuje ta sama zasada. Sam Zaiger powiedział, że kiedy już masz swoje trzy domy, spróbuj zbudować trzy hotele tak szybko, jak to tylko możliwe, ponieważ wtedy czynsz naprawdę zaczyna szalenie rosnąć”.

Kupuj pomarańczowe i czerwone nieruchomości

Według Taylora, statystycznie rzecz biorąc, najbardziej wyeksponowane podczas gry kolory to pomarańczowy i czerwony. Kupuj ich jak najwięcej. Doprowadzi to do bankructwa twoich przeciwników.

Nie próbuj od razu wydostać się z więzienia w późniejszym etapie gry

Może się to wydawać dziwne, ale jeśli wylądujesz w więzieniu w późniejszej fazie gry, kiedy hotele pokrywają planszę, możesz zaoszczędzić pieniądze, pozostając w więzieniu aż do wyjścia po trzech turach.

Jak działa bluetooth?

zlotypionek
2 min czytania

Głośnik bluetooth do 300 zł

Czy szukasz idealnego głośnika Bluetooth, który nie tylko dostarczy Ci doskonałej jakości dźwięku, ale także nie przekroczy budżetu 300 zł? Oto ranking 10 najlepszych...
zlotypionek
3 min czytania