Najlepsze gry planszowe dla dzieci

1 min czytania

dzieci grają w gry planszowe

Gry planszowe dla dzieci cieszą się dużą popularnością. Są doskonałą rozrywką i zajęciem na długi czas, pod warunkiem, że zostaną właściwie dobrane do wieku. Najmłodsi uwielbiają przygody, wyzwania i przeróżne zadania. Szczególnie jeśli robią to w swojej grupie rówieśniczej. Jaką planszówkę warto wybrać dla swojej pociechy? Poznaj najlepsze propozycje gier planszowych dla dzieci.

Rodzaje gier planszowych dla dzieci 

Jakie rodzaje gier dla dzieci cieszą się największym zainteresowaniem? Którą propozycję wybrać, aby nie leżały wyłącznie na półce? Do wyboru masz wiele pozycji, które wspomagają rozwój koordynacji ruchowej, wyobraźni, zdolności liczenia w pamięci czy planowania. Należą do nich:

 • gry edukacyjne
 • gry ekonomiczne
 • gry elektroniczne
 • gry familijne
 • gry karciane
 • gry logiczne/pamięciowe
 • gry losowe
 • gry przygodowe
 • gry słowne
 • gry strategiczne
 • gry zręcznościowe

Grzybobranie w raju – najlepsza gra dla dzieci 

Grzybobranie w Zielonym Gaju to klasyczna gra planszowa dla dzieci. Gracze zbierają jak najwięcej grzybów jadalnych, jak najmniej grzybów trujących i korzystają z pomocy zwierząt. Do zwycięstwa potrzebna jest duża kreatywność i umiejętność podejmowania dobrych decyzji. Gracze nie muszą ukończyć gry, aby wygrać. Muszą natomiast wykazać się niezłym sprytem.

5 Sekund JUNIOR – najciekawsza gra towarzyska dla dzieci

5 sekund JUNIOR to popularna towarzyska gra planszowa przeznaczona dla najmłodszych. Tytułowe 5 sekund to nazwa gry, gdzie gracze mają właśnie tyle czasu na poprawną odpowiedź na każde pytanie bądź wykupienie dodatkowego czasu. Jasne zasady, bardzo dynamiczna rozgrywka – 5 sekund to gra idealna.

La Cucaracha – doskonała gra zręcznościowa

La Cucaracha to gra planszowa, w której gracze starają się uwięzić karalucha. Aby to zrobić, muszą przekonfigurować labirynt, w którym porusza się owad. Zasady są proste, a zwycięstwo to nie tylko kwestia szczęścia, ale i doskonałego, świadomego planowania przestrzennego.

Dobble – idealna propozycja dla spostrzegawczych

Dobble – zabawna gra towarzyska, w której gracze muszą wykazać się czujnością i szybkością działania. Zadanie polega na znalezieniu identycznych elementów na dwóch kartach – karcie w ręku i tej wyłożonej na stole, wspólnej dla wszystkich graczy. Gracz, który pierwszy znajdzie dopasowanie, otrzymuje punkt.

Mistakos – Walka o Stołki – gra uczącą planowania i sprawnego działania

Mistakos – Walka o Stołki to gra zręcznościowa, gdzie kluczowa jest szybkość i zręczność. Musimy zbudować wieżę z krzeseł. Wygra ta osoba, która szybko usunie swoje krzesła, nie zawalając wieży ani nie prowadząc do upadku któregokolwiek z krzeseł w stojącej piramidzie. Aby było to możliwe, potrzebujemy nie tylko sprawności manualnej, ale także skupienia, cierpliwości i przemyślanego działania.

Jak działa bluetooth?

zlotypionek
2 min czytania

Głośnik bluetooth do 300 zł

Czy szukasz idealnego głośnika Bluetooth, który nie tylko dostarczy Ci doskonałej jakości dźwięku, ale także nie przekroczy budżetu 300 zł? Oto ranking 10 najlepszych...
zlotypionek
3 min czytania