Skoro czytasz nasz artykuł, prawdopodobnie posiadasz grę “Wsiąść do pociągu”. Jak grać? Instrukcja została przez nas prosto opisana, abyście wraz z rodziną lub przyjaciółmi mogli szybko zacząć rozgrywkę! Poznaj zasady jednej z najpopularniejszych planszówek na świecie!
“Wsiąść do pociągu” – pomysł na spędzanie wolnego czasu
Gry planszowe to świetny pomysł na miłe spędzenie wieczoru z przyjaciółmi czy rodziną. Taka rozrywka pobudza kreatywność i angaże w zabawę wszystkich. Emocje związane z rozgrywką zacieśniają więzi i niwelują poczucie czasu!
Dlaczego warto grać we “Wsiąść do pociągu”?
Gra „Wsiąść do pociągu” pochłonęła już wielu miłośników gier planszowych. Dzięki niej możesz wczuć się w rolę budowniczego stacji kolejowych i projektanta tras. Ta planszówka pozwoli Ci pobudzić zmysły! Z pewnością na długi czas pochłonie Ciebie i Twoich rywali w pełnej emocji rozgrywce.
Gra “Wsiąść do pociągu” – instrukcja
Cel gry to uzyskanie największej ilości punktów poprzez tworzenie połączeń między sąsiednimi miastami, zakup biletu, wybudowanie najdłuższej trasy i każdą stację, której nie udało Ci się umieścić na planszy.
Gracz, który odwiedził najwięcej krajów europejskich, rozpoczyna grę. W każdej rundzie każdy z graczy wybiera jedną z czterech akcji do wykonania. Pierwsza z nich to dobranie kart wagonów, druga – tworzenie połączeń kolejowych, trzecia – dobieranie biletów, a ostatnia – budowa stacji kolejowej.
Wybór kart wagonów polega na wyciągnięciu 2 z nich do ręki. Poza tym, uczestnik może również dobrać jedną odkrytą kartę lokomotywy. Warto zagrać ją z dowolnym zestawem wagonów, ponieważ są one niezbędne do budowy połączeń promowych. Utworzysz je z serii kolorowych lub szarych pól, które łączą 2 sąsiadujące miasta. Pamiętaj, że do ich stworzenia potrzebujesz zestawu kart wagonów, które pasują kolorem i liczbą pól do danej
Podsumowanie
Gra strategiczna „Wsiąść do pociągu” to super pomysł na spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych. Zaplanowanie właściwych tras z pewnością pochłonie wszystkich graczy i urozmaici niejedno popołudnie.