Wsiąść do pociągu – jak grać? Instrukcja

1 min czytania

Wsiąść do pociągu - instukcja

Skoro czytasz nasz artykuł, prawdopodobnie posiadasz grę “Wsiąść do pociągu”. Jak grać? Instrukcja została przez nas prosto opisana, abyście wraz z rodziną lub przyjaciółmi mogli szybko zacząć rozgrywkę! Poznaj zasady jednej z najpopularniejszych planszówek na świecie!

“Wsiąść do pociągu” – pomysł na spędzanie wolnego czasu

Gry planszowe to świetny pomysł na miłe spędzenie wieczoru z przyjaciółmi czy rodziną. Taka rozrywka pobudza kreatywność i angaże w zabawę wszystkich. Emocje związane z rozgrywką zacieśniają więzi i niwelują poczucie czasu!

Dlaczego warto grać we “Wsiąść do pociągu”?

Gra „Wsiąść do pociągu” pochłonęła już wielu miłośników gier planszowych. Dzięki niej możesz wczuć się w rolę budowniczego stacji kolejowych i projektanta tras. Ta planszówka pozwoli Ci pobudzić zmysły! Z pewnością na długi czas pochłonie Ciebie i Twoich rywali w pełnej emocji rozgrywce.

Gra “Wsiąść do pociągu” – instrukcja

Cel gry to uzyskanie największej ilości punktów poprzez tworzenie połączeń między sąsiednimi miastami, zakup biletu, wybudowanie najdłuższej trasy i każdą stację, której nie udało Ci się umieścić na planszy.

Gracz, który odwiedził najwięcej krajów europejskich, rozpoczyna grę. W każdej rundzie każdy z graczy wybiera jedną z czterech akcji do wykonania. Pierwsza z nich to dobranie kart wagonów, druga – tworzenie połączeń kolejowych, trzecia – dobieranie biletów, a ostatnia – budowa stacji kolejowej.

Wybór kart wagonów polega na wyciągnięciu 2 z nich do ręki. Poza tym, uczestnik może również dobrać jedną odkrytą kartę lokomotywy. Warto zagrać ją z dowolnym zestawem wagonów, ponieważ są one niezbędne do budowy połączeń promowych. Utworzysz je z serii kolorowych lub szarych pól, które łączą 2 sąsiadujące miasta. Pamiętaj, że do ich stworzenia potrzebujesz zestawu kart wagonów, które pasują kolorem i liczbą pól do danej 

Podsumowanie

Gra strategiczna „Wsiąść do pociągu” to super pomysł na spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych. Zaplanowanie właściwych tras z pewnością pochłonie wszystkich graczy i urozmaici niejedno popołudnie.

Jak działa bluetooth?

zlotypionek
2 min czytania

Głośnik bluetooth do 300 zł

Czy szukasz idealnego głośnika Bluetooth, który nie tylko dostarczy Ci doskonałej jakości dźwięku, ale także nie przekroczy budżetu 300 zł? Oto ranking 10 najlepszych...
zlotypionek
3 min czytania